Ocak 22, 2020

Red Ruby Karides

ile admin

Tatlı su karideslerinin en güzel varyetelerinden olan Taiwan bee türleri yumuşak su canlılarıdır.Yumuşak su canlılarında istenilen su değerleri ph 6-6,5 iletkenlik 220-300 ms dir. Su değerlerini sağladıktan sonra bakılması ve üretilmesi zor değildir. Düşük sıcaklıklarda sorun olmadan yaşayabilidiği gibi çok yüksek sıcaklıkları sevmezler. İdeal su sıcaklığı 22-24 derece arasında olmalıdır. 

Taiwan Bee için İdeal Akvaryum :

İlk olarak akvaryum boyutunu belirlememiz gerekiyor. Büyük hacimler su değerlerini sabit tutmak için kolaylık sağlar. Bu yüzden imkan dahilinde ne kadar büyük akvaryum olursa o kadar iyidir. Ancak ufak hacimlerde de su değerlerini sağladıktan sonra sorunsuz bir şekilde yaşarlar. 

Kurulum aşamasında zemine bakteri kültürü sermek akvaryum döngüsünün çabuk oturmasını sağlar. Akvaryumdaki en önemli etken bakterilerdir. Akvaryumunuz ne kadar eskirse yani bakteri ortamınız ne kadar iyi olursa canlı kayıplarınız o kadar azalır yavru veriminiz de o kadar artar. 

Toprak olarak aktif toprak kullanmanız bu canlıları beslemek için size çok önemli bir avantaj sağlar. Aktif topraklar sayesinde suyun ph’ı istediğimiz seviyeye çekilir. 

İç dizayn olarak tamamen sizin hayal gücünüze bağlı olarak istediğiniz şekli verebilirsiniz.Karidesler kabuk değişimleri sırasında saklanacak alanlara ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden canlılara saklanacak alan bıraktığınızdan emin olun.